Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

O czym warto pamiętać, żeby spokojnie odpoczywać?

Poszukujemy kandydatów na rodziców zastępczych

Jeśli:

» jesteś w stanie dać dziecku bezpieczny dom
» jesteś gotowy do niesienia pomocy
» los dziecka nie jest Ci obojętny

Zostań rodzicem zastępczym!

Wsparcie w formie usług teleopiekuńczych

Miasto Ostrołęka/MOPR w Ostrołęce zaprasza mieszkańców Ostrołęki posiadających orzeczony stopień o niepełnosprawności, do skorzystania ze wsparcia w formie usług teleopiekuńczych. Wsparcie będzie świadczone w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi ” w 2021 roku finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Uczestnicy Programu zostaną wyposażeni w opaski telemetryczne monitorujące stan zdrowia z przyciskiem SOS - ratującym życie wraz usługą monitorowania całodobowego centrum teleopieki przez okres 24 m-cy.

Udział w Programie jest bezpłatny. Liczba uczestników Programu: 30 osób.

Podstawą do przyznania usług teleopiekuńczych będzie złożenie przez osobę niepełnosprawną lub jej opiekuna do dnia 20.01.2022 r. „Karty zgłoszenia” wraz z obowiązkiem informacyjnym oraz aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności. Dodatkowo pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce sporządzi ocenę funkcjonowania społecznego osoby niepełnosprawnej.

„Kartę zgłoszenia” należy dostarczyć do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, ul. Hallera 12, 07-410 Ostrołęka z dopiskiem Klub Integracji Społecznej Progres - pokój 19A lub przesłać na adres mailowy: sekretariat@mopr.ostroleka.pl

W przypadku pytań, wątpliwości lub trudności z wypełnieniem karty zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami Klubu Integracji Społecznej PROGRES - Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce pod numerem 29 760 74 74, +48 512 499 059.

Banery/Logo