Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Poszukujemy kandydatów na rodziców zastępczych

Jeśli:

» jesteś w stanie dać dziecku bezpieczny dom
» jesteś gotowy do niesienia pomocy
» los dziecka nie jest Ci obojętny

Zostań rodzicem zastępczym!

Niepełnosprawni

Menu dla: Niepełnosprawni

Osoby niepełnosprawne stanowią 12,2 proc. mieszkańców naszego kraju. Wsparcie tej grupy to szereg zadań w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej, zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz warsztatów terapii zajęciowej.

W grupie osób objętych ochroną są zarówno osoby, które mogą się urodzić z niepełnosprawnością, jak i takie, które nabywają ją w ciągu życia.

Osoby niepełnosprawne mogą liczyć na wsparcie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), który jest nadzorowany przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Wieloosobowe Stanowisko ds. Osób Niepełnosprawnych

Artykuły

  • Nauka języka migowego – od kwietnia rusza elektroniczny nabór wniosków

    Komunikacja werbalna, czyli słowna, stanowi dla człowieka najbardziej naturalny sposób komunikacji, a rozmowa jest nieodłączną częścią ludzkich kontaktów. Dla osób z zaburzeniami słuchu rozmowa za pomocą słów jest jednak utrudniona, a często wręcz niemożliwa. W takich przypadkach z pomocą przychodzi język migowy. Komunikacja za pomocą gestów wspartych mimiką pozwala skutecznie zastąpić dźwięki. Nauka języka migowego zwiększa możliwości uczestnictwa osób niesłyszących z w życiu społecznym i zawodowym oraz poprawia komfort codziennego życia, w tym funkcjonowanie w otoczeniu domowym.

    Czytaj Więcej o: Nauka języka migowego – od kwietnia rusza elektroniczny nabór wniosków
  • Wsparcie w formie usług teleopiekuńczych

    Miasto Ostrołęka/MOPR w Ostrołęce zaprasza mieszkańców Ostrołęki posiadających orzeczony stopień o niepełnosprawności, do skorzystania ze wsparcia w formie usług teleopiekuńczych. Wsparcie będzie świadczone w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi ” w 2021 roku finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

    Czytaj Więcej o: Wsparcie w formie usług teleopiekuńczych

Banery/Logo