Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

O czym warto pamiętać, żeby spokojnie odpoczywać?

Poszukujemy kandydatów na rodziców zastępczych

Jeśli:

» jesteś w stanie dać dziecku bezpieczny dom
» jesteś gotowy do niesienia pomocy
» los dziecka nie jest Ci obojętny

Zostań rodzicem zastępczym!

Program osłonowy „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW”

W związku z ogłoszoną koniecznością pozostania seniorów w domu na terenie Miasta Ostrołęki zostaje uruchomiony program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022. Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia. Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej, załatwianiu spraw urzędowych oraz realizacji recept.

Zasadą programu jest to, że koszt zakupów, realizacji recept pokrywa Senior, za rozliczeniem.

Seniorze, jeśli chcesz skorzystać z tej pomocy, zadzwoń na infolinię.

Infolinia „Korpus Wsparcia Seniorów” 22 505 11 11

Program adresowany jest do osób w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Infolinia przyjmująca zgłoszenie przekaże twoją prośbę do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce. Pracownik Ośrodka skontaktuje się telefonicznie z Tobą i ustali zakres pomocy, której potrzebujesz i dostarczy zakupy.

Banery/Logo