Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

O czym warto pamiętać, żeby spokojnie odpoczywać?

Poszukujemy kandydatów na rodziców zastępczych

Jeśli:

» jesteś w stanie dać dziecku bezpieczny dom
» jesteś gotowy do niesienia pomocy
» los dziecka nie jest Ci obojętny

Zostań rodzicem zastępczym!

Program Wieloletni „Senior+” na lata 2021-2025 - edycja 2023

Logotyp programów realizowanych ze środków Funduszu Solidarnościowego

 

DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Program Wieloletni „Senior+” na lata 2021-2025, Edycja 2023, Moduł II – Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+”

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

DOFINANSOWANIE – 114 957 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ – 469 593 zł

Miasto Ostrołęka — MOPR realizuje Program Wieloletni „Senior +” na lata 2021-2025, Edycja 2023, Moduł II — Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+” na podstawie umowy zawartej w dniu 5 czerwca 2023 r., pomiędzy Wojewodą Mazowieckim a Miastem Ostrołęka.
Celem strategicznym Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym, poprzez dofinansowanie rozbudowy infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w ośrodkach wsparcia „Senior+”.

Projekt Programu dotyczy realizacji zadania polegającego na zapewnieniu funkcjonowania już istniejących ośrodków wsparcia, utworzonych w ramach modułu I, tj. Dziennego Domu Senior+ MOPR w Ostrołęce.

Głównym założeniem projektu Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów. Zapewnienie wsparcia seniorom (osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60 lat i więcej) poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności, a także obejmującej usługi, w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej, w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym.

Beneficjent: Miasto Ostrołęka

Wartość całkowita projektu: 469 593,00 zł

Wartość dofinansowania: 114 957,00 zł

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Banery/Logo