Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nabór wniosków do 30 kwietnia 2024 r.

Poszukujemy kandydatów na rodziców zastępczych

Jeśli:

» jesteś w stanie dać dziecku bezpieczny dom
» jesteś gotowy do niesienia pomocy
» los dziecka nie jest Ci obojętny

Zostań rodzicem zastępczym!

Świadczenia rodzinne 2022/2023

Wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego na nowy okres świadczeniowy tj. 2022/2023 przyjmowane będą od dnia:

  • 1 LIPCA 2022 r. - drogą elektroniczną tj.: Portal Emp@tia, PUE ZUS – Platforma Usług Elektronicznych ZUS oraz Platforma ePUAP;
  • 1 SIERPNIA 2022 r. - w formie papierowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.

Kryterium dochodowe

Zasiłek rodzinny przysługuje jeżeli dochód rodziny na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 674 zł. W przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza 764 zł.

Prawo do świadczeń rodzinnych ustala się na okres zasiłkowy, tj. od miesiąca listopada br., do miesiąca października następnego roku. Aby zachować ciągłość wypłaty między okresami, należy złożyć wniosek na nowy okres zasiłkowy wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia 2022 roku, wtedy ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.

W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.

Gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy, złoży wniosek z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia 2022 roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

UWAGA! Wnioski złożone w grudniu: świadczenie przysługuje od miesiąca grudnia!!!

Banery/Logo