BON CIEPŁOWNICZY 2026 ROK
22 czerwca 2026
W dniu 13 stycznia 2026 r. weszła w życie ustawa z dnia 18 grudnia 2025 r. o zmianie ustaw w celu usprawnienia mechanizmów wsparcia odbiorców energii elektrycznej i ciepła (Dz. U. z 2026 r., poz. 32), która w art. 3 i 4 wprowadziła zmiany w ustawie z dnia 12 września 2025r. o bonie ciepłowniczym (Dz. U. z 2025 r., poz. 1302).
Jednocześnie informujemy, że bon ciepłowniczy jest przeznaczony wyłącznie dla gospodarstw domowych, które korzystają z ciepła systemowego – czyli ogrzewania dostarczanego wyłącznie przez lokalne przedsiębiorstwa ciepłownicze, w sytuacji gdy jednoskładnikowa cena ciepła netto w danej grupie taryfowej przekracza poziom 170zł/GJ.
Zgodnie z komunikatem wydanym przez Energa Ciepło Ostrołęka Sp. z o.o., wydanego w trybie wyżej wymienionej ustawy, jednoskładnikowa cena ciepła netto w rozliczeniach z odbiorcami w grupie taryfowej W1 wynosi 131,60 zł/GJ netto, w grupie taryfowej W2 wynosi 133,96 zł/GJ netto, w grupie taryfowej W3 wynosi 150,04 zł/GJ netto.
Zatem zapisy ustawy o bonie ciepłowniczym nie mają zastosowania w systemie ciepłowniczym Energa Ciepło Ostrołęka Sp. z o.o. dostarczającym ciepło mieszkańcom Ostrołęki.
