header image
Aktualności arrow Projekt EFS arrow Radosny Świetlicobus
Radosny Świetlicobus
Jedzie Radosny Świetlicobus z daleka... PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 30 wrzesień 2013
Impreza integracyjna została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce w dniu 29 września 2013r. w Hali im. A.Gołasia pod hasłem „Wspólnie z rodziną – podsumowanie działalności świetlicy objazdowej „Radosny Świetlicobus”, który funkcjonował  w ramach projektu pn. „Wracam na rynek pracy”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1. Rozwój  i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.
Atrakcje zapewnione przez organizatorów przyciągnęły na Halę im. A. Gołasia wielu mieszkańców Ostrołęki. W rytm znanej piosenki "Jedzie pociąg z daleka", pedagog ulicy i animator lokalny rozpoczęli imprezę integracyjną zapraszając dzieci i dorosłych do wspólnego przejazdu po ostrołęckich osiedlach. Odwiedzając kolejne zaaranżowane przystanki, uczestnicy zabaw brali aktywny udział w grach i pląsach znanych im z 4-miesięcznej działalności Radosnego Świetlicobusa. Chętnych do zabaw nie brakowało. Oprócz atrakcji przygotowanych przez ekipę z Radosnego Świetlicobusa w miłym spędzeniu czasu pomagali artyści Bajlandii.
Czytaj całość...
Zaproszenie PDF Drukuj E-mail
środa, 18 wrzesień 2013

Plan bezpłatnych przejazdów autobusów MZK Ostrołęka na imprezę integracyjną podsumowującą działania Radosnego Świetlicobusu pn. „Wspólnie z rodziną” w dniu 29 września 2013r.

 Ponadto informujemy, iż zapewniony zostanie bezpłatny powrót z imprezy autobusami MZK o godz. 18.30 z parkingu obok Hali.

Wakacje z Radosnym Świetlicobusem PDF Drukuj E-mail
wtorek, 09 lipiec 2013

Image

Dzieci spędzające wakacje w miejscu zamieszkania, zadają sobie często pytania: co robić w wakacje i jak wygrać z nudą? Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, pamiętając o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, zaprasza wszystkie dzieci: młodsze i starsze, a także ich rodziców, do skorzystania z propozycji zabaw organizowanych w świetlicy „Radosny  Świetlicobus”. Mamy dla Was dużo ciekawych propozycji. Pedagog ulicy i animator lokalny zatrudnieni w świetlicy przygotowali ciekawe programy. Czerwcowe tygodnie przebiegały pod hasłami: „Poznajmy się”, „W świecie zwierząt”, „Indiańska wioska”.

Czytaj całość...
"Tak" dla zdrowego stylu życia PDF Drukuj E-mail
wtorek, 04 czerwiec 2013
Image
 
Urząd Miasta w Ostrołęce włączając się w ogólnopolską kampanię  profilaktyczno-edukacyjną „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, zorganizował dniu 03.06.2013 roku na boisku Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce, festyn skierowany do uczniów ostrołęckich szkół podstawowych.
Obecny na festynie Pan Janusz Kotowski Prezydent miasta Ostrołęki w swoim wystąpieniu zachęcał  uczniów do mądrych wyborów: "Nie" dla używek, "Tak" dla zdrowego stylu życia.  Jedną  z alternatyw dokonywania dobrych wyborów i właściwie spędzonego wolnego czasu jest min. propozycja wspólnej zabawy dzieci i dorosłych, przedstawiona oficjalnie przez Dyrekcję Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce w  świetlicy objazdowej „Radosny Świetlicobus”,funkcjonującej w ramach projektu  „Wracam na rynek pracy”,
Czytaj całość...
Radosny Świetlicobus zaprasza do wspólnej zabawy !!! PDF Drukuj E-mail
środa, 29 maj 2013
Image
Człowiek - najlepsza inwestycja
 

ImageOd 1 czerwca 2013 roku wznawia działalność świetlica objazdowa funkcjonująca pod nazwą „Radosny Świetlicobus”, której działalność finansowana jest w ramach projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce pn. „Wracam na rynek pracy”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Zorganizowanie świetlicy na bazie autobusu, umożliwia organizowanie zajęć w różnych miejscach ostrołęckich osiedli mieszkaniowych. Do końca września 2013 roku w „Radosnym Świetlicobusie”, prowadzona będzie praca środowiskowa z dziećmi, organizowana przez animatora lokalnego  i pedagoga ulicy  w formie  wspólnych  zabaw i pogadanek. Poza zróżnicowanym i atrakcyjnym programem zajęć przewidziano również dla dzieci słodki poczęstunek.

MOPR otrzymał zaproszenie ze świetlicą „Radosny Świtelicobus", do udziału w festynach organizowanych przez  ostrołęckie rady osiedli. Wzorem roku ubiegłego, odwiedzać będziemy cyklicznie ostrołęckie osiedla mieszkaniowe. Harmonogram wizyt „Radosnego Świetlicobusa”  zamieszczany będzie na naszej stronie internetowej, rozwieszane  będą plakaty informujące o terminie i godzinie przyjazdu świetlicy na osiedla mieszkaniowe. Zapraszamy rodziców z dziećmi do wspólnej zabawy organizowanej  w „Radosnym Świetlicobusie”. Poniżej zamieszczamy harmonogram wizyt „Radosnego Świetlicobusa” na najbliższy tydzień.


To tylko niespełna roczne zaparkowanie Radosnego Świetlicobusa PDF Drukuj E-mail
czwartek, 27 wrzesień 2012
W dniu 26.09.2012 roku na scenie przy D.H. Kupiec, odbyło się uroczyste podsumowanie działalności świetlicy objazdowej „Radosny Świetlicobus”, funkcjonującej w ramach projektu realizowanego pn. „Wracam na rynek pracy”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Głównym zadaniem świetlicy było umacnianie więzi i ról rodzinnych oraz rozwijanie pozytywnych relacji dorosły - dziecko. W trakcie prowadzonych zajęć pedagog ulicy i animator lokalny podkreślali ważną rolę  wspólnej zabawy rodzica, dorosłego z dzieckiem. Od czerwca 2012 do końca września 2012 roku przez 680 godzin, „Radosny Świetlicobus” prowadził zajęcia na osiedlach nawet gdy padał deszcz, wiał wiatr. W dni niepogodne dzieci bawiły się  się wewnątrz autobusu.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 6 z 10

     ROZKŁAD JAZDY


Gościmy na stronie
Aktualnie jest 8 gości online
Galeria MOPR